Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

Zobacz+r%F3wnie%BF
panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wszystko i dla wszystkich / Kultura i Rozrywka / Obchody Świeta Ludowego w Skawinkach

Obchody Święta Ludowego w Skawinkach


W dniu 31 maja 2015 roku w niedzielne przedpołudnie w kościele w Skawinkach odbyła się msza święta w intencji członków Polskiego Stronnictwa Ludowego. We mszy uczestniczyli również przedstawiciele powiatu, władze naszej gminy, sołtysi, radni, mieszkańcy gminy Lanckorona, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie. W tym dniu również w Skawinkach odbywała się „Biała Niedziela” w czasie której można było skorzystać z badań i porad specjalistów.

 

Po uroczystej mszy św. odprawianej m.in. przez Azariasza Hess, kustosza Kalwarii Zebrzydowskiej nastąpił przemarsz z udziałem pocztów sztandarowych PSL i Ochotniczych Straży Pożarnych pod pomnik w celu złożenia kwiatów. Całość uroczystości upiększała Orkiestra Dęta z udziałem Pauliny Fraś grającej na skrzypcach oraz dzieci i młodzież mieszkającej w Skawinkach. Pod pomnikiem odbyło się oficjalne rozpoczęcie uroczystości związane z obchodem Święta Ludowego. Następnie nawiązano i przypomniano jak wyrosła tradycja obchodu święta ludowego.

 

Po krótkim przemówieniu w tak muzyki przemaszerowano do strażnicy  OSP w Skawinkach. Uroczystość w remizie rozpoczęła się od odśpiewania Roty, a Gospodarz Święta Pan Zbigniew Fraś przemówił do zebranych Gości. Należy również wspomnieć że w trakcie tych uroczystości orkiestra podziękowała za zakupione stroje i odśpiewała Gospodarzowi „STO LAT”. W tym dniu jak co roku, sympatycy i ludowcy PSL z terenu naszego powiatu kontynuowali tradycję narodową, ludową i chrześcijańską, której ideą i pragnieniem jest lepsza przyszłość dla Polski. 

 


 

>> Zobacz zdjęcia na FACEBOOK IZDEBNIK.INFO <<