Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer
Kiedy w 2004 roku Gmina Lanckorona zamknęła lokalne, nielegalne wysypisko śmieci i wprowadziła nowatorski system zbiórki odpadów komunalnych, polegający m.in. na ich segregacji, zdecydowana większość Mieszkańców przyjęła takie rozwiązanie z ulgą i zadowoleniem. Jednak część osób nie chce się dostosować.
Zgodnie z polskim ustawodawstwem, każdy mieszkaniec musi być objęty umową podpisaną z dowolną firmą zajmującą się zbiórką odpadów komunalnych. Brak takiej umowy skutkuje postępowaniem administracyjnym, jakie Gmina jest zobowiązana podjąć w stosunku do osób nie przestrzegających tego przepisu. W celu uniknięcia przykrych konsekwencji postępowania komorniczego, należy bezwzględnie posiadać umowę, wywiązywać się z niej i nie lekceważyć żadnych upomnień, które poprzedzają wszczęcie postępowania przez komornika.
Podporządkowanie się obowiązkowi prawidłowego pozbywania się odpadów niesie korzyści nie tylko dla lokalnego środowiska naturalnego, ale także buduje poczucie sąsiedzkiej solidarności i wspólnego wysiłku na rzecz czystej, niezaśmieconej gminy, naszej Małej Ojczyzny. Poczucie wspólnoty tworzy się nie tylko w oparciu o miłe wydarzenia, ale przede wszystkim poprzez codzienne, konsekwentne wypełnianie różnego rodzaju obowiązków związanych z dobrem wspólnym.
Samorząd Gminy Lanckorona nie ustanie w staraniach, by śmieci raz na zawsze zniknęły z naszego otoczenia. W niedalekiej przyszłości zadba także o to, by osoby, które spalają w domowych piecach przedmioty plastikowe i inne chemikalia, poniosły konsekwencje tak karygodnego postępowania. Lepiej, aby dla nich był to komornik, niż choroba nowotworowa u sąsiada, muszącego latami wdychać trujące wyziewy. W końcu nie może być też tak, że jesienny spacer, gdy mrużymy oczy przed ostatnimi tej jesieni promykami słońca, przypomina raczej wizytę w wytwórni plastiku. Nie ma też powodu, by świeże, zdrowe, górskie powietrze było jedynie żałosnym mitem. |