Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

Zobacz+r%F3wnie%BF
panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wszystko i dla wszystkich / Środkowisko / Pięknie proszę: Nie zaśmiecajcie…..

Pięknie proszę: Nie zaśmiecajcie…..


I ta wiosna, jak wiele poprzednich, odsłoniła nagą prawdę o brudasach, którzy żyją wśród nas. Wśród zielonej trawki i kwitnących kwiatów, na poboczach dróg prym wiodą niestety śmieci bezmyślnie porzucane przez tych, którzy za nic mają piękno otaczającego nas krajobrazu. To ich egoizm i lenistwo godzi w dobro wspólne i psuje wizerunek naszej Wspólnoty. Spacer do lasu zamienia się w doświadczenie w najwyższym stopniu stresujące, przynajmniej dla piszącej te słowa. „Rosną” tu wszakże obok drzew i krzaków także egzotyczne kanapy, lodówki i popękane umywalki. Osobny problem stanowią konsumenci piwa, którzy w miejscach publicznych pozostawiają puste butelki w odległości kilku metrów od koszy na śmieci,  wspaniałomyślnie ustawionych dla ich wygody przez władze gminy.

 

A przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by było inaczej, by nasze skwery, lasy i pola cieszyły oko i serce nieskażonym pięknem. Wielu starań dołożyli włodarze tutejszej gminy, by zniechęcic do wyrzucania śmieci byle gdzie. System odbioru odpadów stworzony wspólnie z Radą Gminy daje możliwośc oddawania nieograniczonej ilości odpadów w ramach stosunkowo niewielkiej rocznej opłaty, zależnej jedynie od ilości osób w gospodarstwie domowym. Wywożenie śmieci do lasu czy na pole po prostu się nie opłaca, bo wymaga zachodu, czasu, paliwa i wiąże się z ryzykiem, że ktoś jednak zobaczy. Jest to nie w porządku i nosi znamiona kpiny w stosunku do osób, które sumiennie wywiązują się z obowiązku oddawania odpadów zgodnie z umową. Dla władz Gminy oznacza to także wydawanie publicznych pieniędzy na sprzątanie zamiast na inwestycje, na które mieszkańcy czekają.

 

Zanim wiosna rozkwitnie na całego, zwracam się zatem do wszystkich ludzi dobrej woli, by wzięli sobie do serca ten serdeczny apel:
Pięknie proszę: Nie zaśmiecajcie!  
Zofia Oszacka   

 

W przypadku konieczności pozbycia się odpadów nietypowych, wielko-gabarytowych lub poza harmonogramem odbioru, proszę umówic się z Gminnym Zakładem Budżetowym w Lanckoronie, Tel. 33-876-35-81.