Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wszystko i dla wszystkich / Strony i Stowarzyszenia / Fundacja Jaśka Meli - POZA HORYZONTY

 

 

FUNDACJA JAŚKA MELI - "POZA HORYZONTY"

 

 

Fundacja ”Poza Horyzonty” została zarejestrowana w przeddzień kolejnych urodzin jej założyciela. 30.12.2008 r. Jasiek Mela skończył 20 lat - warto zapamiętać tę datę. Pewne jest, że spośród ponad 7000 polskich organizacji pozarządowych, Fundacja Jaśka Meli jest wyjątkowa. Jak jej fundator, jego życie, dokonania, postrzeganie otaczającego świata. Jasiu, Jasiek, Janek... imię które rodzi skojarzenia z kimś ciepłym, dobrym, przystępnym... NASZYM.

 

Skąd pomysł na Fundację? Może należałoby wrócić do 2002 roku, kiedy ledwie 14 - letniego chłopca poraził prąd o napięciu 16 000 V (?), ...a może do 2004 r., kiedy 16 - letni Jasiek po amputacji ręki, poruszając się na protezie nogi zdobył (wspólnie z Markiem Kamińskim) oba Bieguny Polarne? Jako najmłodszy Polarnik na świecie, jako pierwsza niepełnosprawna osoba w historii. Wielka sprawa, wielki hart ducha. Bezprecedensowe świadectwo siły i uporu młodego człowieka, którego los w tak dziwny sposób doświadczył, ale i obdarował.

 

Każdy, kto zna osobiście Jasia Melę, wie że jest wyjątkowy w swojej wrażliwości, a przy tym zupełnie daleki od wszystkich przypadłości, jakie niesie sława. Jest ”normalnym” chłopakiem. Studiuje, spotyka się z rówieśnikami, wiele podróżuje, ma kochającą rodzinę. Przeżywa, jak każdy, chwile słabości i wzlotów...

 

W październiku 2008 r. wspólnie z grupą niepełnosprawnych przyjaciół /fundacja Anny Dymnej/ pokonał kolejne wyzwanie i życiowy szczyt. Zdobył słynny ”Dach Afryki” - Kilimandżaro (5896 m n.p.m.). W trakcie wyprawy dojrzał ostatecznie pomysł powołania własnej Fundacji. Fundacja, która sięgnie ”Poza Horyzonty” marzeń ludzi.

 

Fundacja Jaśka Meli ”Poza Horyzonty” to organizacja, która przez wykorzystanie aktywności, pasji sportowych i chęci zaangażowania osób pełnosprawnych zamierza otworzyć możliwości realizacji najśmielszych planów podróżniczych, survivalowych, artystycznych wszystkim osobom niepełnosprawnym, które marzą, by dokonać i doświadczyć czegoś wyjątkowego.

 

Naczelną zasadą działania Fundacji jest tworzenie projektów, w których integracja obu środowisk odbywałaby się przez stworzenie szansy. Zarówno ludziom zdrowym, którzy chcą ”obdarować” swoimi umiejętnościami, możliwościami, kontaktami, często fizycznym wsparciem -swoich słabszych, niepełnosprawnych przyjaciół (często nieznanych, z różnych środowisk i grup wiekowych); jak i osobom niepełnosprawnym, dla których aktywność życiowa, sportowa i artystyczna, we wszelkich jej przejawach, jest wybawieniem przed uciążliwościami choroby, kalectwa, wykluczenia społecznego.

 

Zespół Fundacji Jaśka Meli tworzą wyjątkowi ludzie. Każdy z nich tworzy HORYZONT tej organizacji. Swoją pasją, życiem. Chorobami, które pokonali oraz wybitnymi dokonaniami świadczą o swojej wyjątkowości i ...wyjątkowości każdego z Was. Bo od dzisiaj ich umiejętności, sprzęt, wiedza, wszystkie siły naszej Fundacji... są dla Was.

 

Mamy wielkie marzenie i cel. Chcemy, by każdy, kto ciężko i uczciwie zapracował na swoją pozycję zawodową i stabilizację, jest zdrowy i obdarzony pasjami (sportowymi, podróżniczymi i artystycznymi), chęcią zaangażowania, pomocy i filantropii, pomógł nam w organizacji najśmielszych projektów integracyjnych, które dadzą radość i spełnienie osobom niepełnosprawnym.

 

Kiedyś Ktoś KTO CHCIAŁ, podał rękę porażonemu prądem chłopakowi z Malborka, odmienił w ten sposób jego i swoje własne życie. Wspólnie zrobili coś, co wydawało się niemożliwe.

Nie obawiajcie się, zrobimy to jeszcze raz. Wspólnie. Poza horyzonty i granice.

 

Pozdrawiamy
Fundacja ”Poza Horyzonty”

 

 

KONTAKT Z FUNDACJĄ "POZA HORYZONTY"


FUNDACJA JAŚKA MELI "POZA HORYZONTY"
Lanckorona 101
34-143 Lanckorona

http://pozahoryzonty.org/

 

KONTO BANKOWE:
79 88040000 0000 0023 9551 0001

 

BIEŻĄCA KORESPONDENCJA:
e-mail: fundacja@pozahoryzonty.org
tel.: +48 509 404 140

 

SPRAWY WAŻNE:
e-mail: zarzad@pozahoryzonty.org
tel.: +48 508 044 014

 

KSIĘGOWOŚĆ I ROZLICZENIA:
e-mail: ksiegowosc@pozahoryzonty.org

 

PROŚBY O POMOC I INNE DZIAŁANIA CHARYTATYWNE:
e-mail: pomoc@pozahoryzonty.org

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:
e-mail: a@teatimestudio.pl
tel.: +48 600 454 809