Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wszystko i dla wszystkich / Pomoc i poradnictwo / Potrzebujesz pomocy psychologa? Zadzwoń pod 116 123

 

Potrzebujesz pomocy psychologa?

Zadzwoń pod 116 123

 

18 stycznia ruszyła pierwsza bezpłatna ogólnopolska poradnia telefoniczna dla osób przeżywających kryzys emocjonalny.

 

Uruchomił ją Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14-22 pod bezpłanym numerem telefonu 116 123. Dyżurować pod nim będą specjaliści Instytutu.

 

– Telefon rozdzwonił się jeszcze przed uruchomieniem Poradni i od tej pory w wyznaczonych godzinach dzwoni nieustająco. Mamy pierwszy sygnał z jak dużym zapotrzebowaniem mamy do czynienia – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Renata Durda, koordynator Poradni.

 

Poradnia telefoniczna została stworzona z myślą o osobach dorosłych doświadczających kryzysu osobistego.

 

– To są bardzo różne sytuacje: problemów ze stanem zdrowia własnym i rodziny, przez rozstania, trudności wychowawcze, utratę pracy, po zdarzenia losowe jak wypadki, pożary, kradzieże. Ważne by w przypadkach kryzysu emocjonalnego pomoc przyszła szybko, by nie rozwinął się on w sytuację chroniczną – podkreśla Durda.

 

Pomoc będzie polegała m.in. na telefonicznych konsultacjach pschylogicznych oraz skierowaniu osoby potrzebującej wsparcia do lokalnych specjalistów. Poradnia będzie też prowadzić działania informacyjne i edukacyjne wspierające interwencje kryzysowe.

Na starcie telefoniczna poradnia będzie działała 8 godzin dziennie, ale po zebraniu doświadczeń i zabezpieczeniu finansowania planowane jest rozszerzenie jej działalności do 24 godzin przez 7 dni w tygodniu.

 

– Obecnie telefon jest finansowany z środków własnych Instytutu i działa w dużej mierze dzięki wolontariuszom. Zabiegamy o pozyskanie w strukturach budżetowych funduszy na jego działanie. Ale o ile są jeszcze środki na zdrowie fizyczne, o tyle na psychiczne nikt nie chce wyłożyć. Zależałoby nam, żeby telefon działał przez całą dobę. Kryzys nie zna pojęcia godzin nocnych czy dni weekendowych, a często właśnie wtedy najbardziej potrzebne są pomoc i wsparcie – podkreśla koordynator Poradni Telefonicznej.

 

Połączenie z konsultantem Poradni jest bezpłatne, niezależnie od tego z jakiej sieci łączy się osoba potrzebująca i czy dzwoni z telefonu komórkowego, czy stacjonarnego. Czas rozmowy z konsultantem jest nieorganiczony, a osoby dzwoniące mają prawo do zachowania anonimowości.

 

Numer 116 123 jest jednym z trzech bezpłatnych numerów powstałych z inicjatywy Komisji Europejskiej o charakterze społecznym, identycznych w całej Europie, rozpoczynających się prefiksem 116. Do tej pory w Polsce uruchomiono dwa projekty 116: 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundacje Dzieci Niczyje oraz 116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka prowadzony przez Fundację Itaka.

 

Instyty Psychologii Zdrowia PTP od ponad 25 lat prowadzi działalność terapeutyczną, interwencją, badawczą i szkoleniową. W skład Instytutu wchodzi m.in. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

 

 

Źródło strony:

http://www.rynekzdrowia.pl/Zdrowie-publiczne/Potrzebujesz-pomocy-psychologa-Zadzwon-pod-11-61-23,14843,27.html