Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wydarzenia / W żółtym plastronie Lidera

2016-01-20


W żółtym plastronie Lidera

 

W dniach 9-11 stycznia 2016r. na kompleksie skoczni narciarskich w Szczyrku zostały rozegrane pierwsze zawody w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach LOTOS Cup 2016. Jest to największa impreza Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy następców Mistrza".

 

Zostanie rozegranych 8 konkursów skoków i 4 rywalizacje w kombinacji norweskiej w 8 kategoriach wiekowych w tym dwie dla kobiet.

 

Bardzo dobrze wystartowała w tych zawodach siedmioosobowa reprezentacja skoczków PKS "Olimpijczyk" Gilowice.

 

Po dwóch konkursach skoków Bartłomiej Klimowski jest liderem w kat. junior D oraz wiceliderem w kombinacji norweskiej. Żółtą koszulkę założył też Paweł Twardosz, który wygrał kombinacje norweską w kat. junior B. W tej kategorii zawodnicy rywalizowali nie tylko o zwycięstwo ale także o nominację na Młodzieżowe Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Lillehammer w Norwegi.

 

Nominacje te zdobył reprezentant "Olimpijczyka" Gilowice i to on będzie reprezentował Polskę na tych Igrzyskach.

 

Bardzo dobrze skakała Anna Twardosz, która w rywalizacji kobiet dwukrotnie zajmowała miejsce czwarte. Anna Twardosz wygrała też rywalizacje w kombinacji norweskiej i będzie reprezentować Polskę na zawodach w Harahowie (Czechy). Pozostali skoczkowie "olimpijczyka" też byli na wysokich miejscach. Mateusz Dyrcz zajął czwarte miejsce w kombinacji norweskiej w skokach był 8 i 9, krzak Jarosław był 6 i 7 a Stawowy Łukasz 9 i 11. W kat. kobiet Luber Monika zajmowała dwukrotnie miejsce 8.

 

 

                                                                                             Henryk Pasko