Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wydarzenia / Pomoc dla druha Piotra z OSP Izdebnik

2015-10-07


POMOC DLA DRUHA PIOTRA Z OSP IZDEBNIK

 

Piotr Sikora z Izdebnika, od 31 lat należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebniku. Kiedyś pomagał osobom w potrzebie, dziś sam potrzebuje pomocy !

 

Druh Piotr choruje na miażdżycę zarostową kończyn dolnych. Niestety szybko postępująca i ciężka choroba, sprawiła że od 2009 roku jest osobą niepełnosprawną. Jest to bardzo trudne do zaakceptowania komuś, kto przez całe życie cieszył się sprawnością.

 

„Druh Piotr należy do naszej OSP od 1984 roku. Do 2009 był bardzo czynnym i aktywnym strażakiem, praktycznie był na każde wezwanie syreny, gdy Mu zdrowie i praca na to pozwalała. Jest posiadaczem brązowego, srebrnego, złotego medalu strażackiego „za zasługi dla pożarnictwa”. W 1991 roku otrzymał również odznakę „wzorowy strażak”. Był ponadto przez kilka lat w Zarządzie OSP- członkiem Komisji Rewizyjnej. W 2012 roku zorganizowaliśmy dla Niego nasz coroczny Festyn Strażacki. Była licytacja rzeczy podarowanych przez darczyńców oraz kwesta do puszek. Zebrane pieniądze posłużyły na bieżące opłaty i leki, stale przyjmujące przez Piotra. Bardzo prosimy o pomoc finansową w celu przywrócenia choć częściowej sprawności Druha Piotra”- mówią nam Strażacy z OSP Izdebnik

 

Druh Piotr porusza się obecnie na wózku inwalidzkim. Nie ma nikogo, kto by pomógł znieść trudy niepełnosprawności. Mama Pana Piotra, która się Nim opiekowała, niedawno zmarła. Obecnie pomagają najbliżsi sąsiedzi. Pan Piotr miał protezy, jednak były już bardzo zniszczone i się rozleciały. Ponadto Druh Piotr mieszka w nieciekawych warunkach. W starym, drewnianym domu, z dużymi progami, bez ubikacji, łazienki, centralnego ogrzewania. Nie jest to dom dla osoby niepełnosprawnej. Utrzymuje się z renty inwalidzkiej, która ledwo starcza na leki i podstawowe opłaty… i na życie.

 

„Dopóki miałem nogi, byłem strażakiem. Dziś nie stać mnie na protezy, dzięki którym mógłbym odzyskać częściową sprawność – brakuje mi jeszcze ponad 8 tys. złotych. Nie mam rodziny, a wózkiem po starym drewnianym domu trudno jeździć… Bardzo proszę o pomoc”- mówi Piotr Sikora

 

Dzięki Caritasowi Archidiecezji Krakowskiej trwa zbiórka na protezy dla obu kończyn. Wpłaty można dokonać wchodząc w poniższy link:

 

http://pomagam.caritas.pl/piotr-pomagalem-innym-teraz-prosze-o-pomoc/

 

Liczy się każda złotówka ! Pomożecie ???

 

 

 

 

 

Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer