Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

Zobacz+r%F3wnie%BF
panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wszystko i dla wszystkich / Kultura i Rozrywka / Zapusty w Jastrzębi 2016

Zapusty w Jastrzębi 2016

 

Jak co roku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jastrzębi zorganizowały Orszak Zapustny zachęcając do wzięcia w nim udziału mieszkańców gminy Lanckorona.

 

W dniu 6 lutego 2016 r. z Domu Kultury w Jastrzębi ruszył barwny ponad 50-cio osobowy korowód przebierańców, który podróżował po Gminie Lanckorona pieszo lub „wiejską limuzyną” Traktorem Ursus 300 prowadzonego przez wiejskiego rolnika w karnawałowym kapeluszu.

 

Uczestnictwo w orszaku było dobrowolne i spontaniczne, a stroje pochodziły z kolekcji pań z Koła Gospodyń Wiejskich lub były przejawem własnej inwencji oraz kreowanych w tym roku postaci. W korowodzie stroje raczej się nie powtarzają, co roku panie z KGW zaskakują nas czymś nowym. W tym roku ze względu na liczne rozboje nie zabrakło przede wszystkim służb porządkowych, była: policjantka, muszkieterka, pilotka, była również indyjka, dzidziuś, dżentelmen w szlafroku prosto z pod prysznica, więzień, kelnerka z Bawarii, pan noc, wróżki, czarna wdowa, sportowcy, niedźwiadek, mieszkanka haremu, śmierć, fioletowo-czarny diabeł z opadającymi rogami, nie zabrakło również anioła, który przyfrunął z Wrocławia i czuwał nad roztańczonym i rozśpiewanym korowodem do końca dnia oraz wiele wiele innych postaci.

 

Orszakowi towarzyszyli również lokalni grajkowie na akordeonie, tamburynie oraz gitarze. Tańczący korowód odwiedzał domy gospodarzy, którzy za życzenia i zabawę gościli u siebie przebierańców i dawali upominki oraz częstowali różnymi przysmakami, za które serdecznie dziękują. W trakcie korowodu uczestnicy zatrzymali się w celu doładowania sił do dalszej zabawy w restauracji Verona, a ostatecznie zakończyli korowód poczęstunkiem pysznie przygotowanego gulaszu w Domu Kultury w Jastrzębi. Do integrujących się pań z KGW dołączyli zaproszeni mieszkańcy Gminy.

 

Przy wspólnej integracji, śpiewach, tańcach zakończyli okres karnawału zgodnie z polską tradycją.

 

Kozik


Zoabacz zdjęcia na:

 

>> Facebook KGW w Jastrzębi <<