Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

Zobacz+r%F3wnie%BF
panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wszystko i dla wszystkich / Kultura i Rozrywka / Zakończenie roku szkolnego w Lanckoronie

Słoneczko sprzyjało uczniom
Zespołu Szkół w Lanckoronie

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów Zespołu Szkól w Lanckoronie na prawdopodobnie uzależnione było od pogody... :) tak z uśmiechem, a na serio.... nie mogło się odbyć tradycyjnie na sali gimnastycznej, ponieważ rozpoczął się jej remont. Dlatego na nowym szkolnym boisku sportowym przygotowano niezbędną okolicznościową dekorację i przy sprzyjającej (na szczęście) aurze pożegnano rok szkolny.

 

Uroczystość przygotowana została przez klasy kończące kolejny etap edukacyjny, a więc klasę III i VI szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Piosenki, recytacje i wspaniale zatańczony polonez uświetniły program artystyczny. Najlepsi uczniowie, którzy zakończyli rok szkolny świadectwem z wyróżnieniem, otrzymali nagrody książkowe.

 

Mateusz Maj uczeń klasy IIIa gimnazjum otrzymał z rąk Pani Prezes TPL Anny Leszczyńskiej Stypendium Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony za pracę na rzecz TPL, wysokie wyniki w nauce, uzyskanie tytułu laureata w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym  im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy.” oraz uzyskanie tytułu finalisty Konkursu Historycznego "Upadek I Rzeczypospolitej. Napoleońskie nadzieje i ład wiedeński (1764-1815). U podstaw społeczeństwa obywatelskiego". Z kolei z rąk Pana Tadeusza Łopaty Wójta Gminy Lanckorona dyplomy uznania i nagrody książkowe odebrali: Mateusz Maj, Wojciech Łopata uczeń kl.VI szkoły podstawowej laureat w/w konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...” i finaliści tegoż konkursu Bartłomiej Hawrylczyk i Aneta Studnicka z kl. IIa gimnazjum. Bartek Hawrylczyk może pochwalić się jeszcze uzyskaniem tytułu finalisty Małopolskiego Konkursu z Historii dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015. Do grona nagrodzonych dołączyła Weronika Skupień z klasy Ib gimnazjum za wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach” – „Tajemniczy las”. O tym, że warto „zbierać laury” uczniowie przekonali się, gdy w kolejnym punkcie programu Dyrektor Zespołu Szkół Mirosław Gajewski wręczył w/w  nagrody rzeczowe – pendriwy.  To dodatkowa  motywacja do nauki dla wszystkich uczniów.

 

Swoje chwile radości mieli również rodzice nagrodzonych uczniów, którym dyrektor szkoły wręczył „Listy Gratulacyjne”.

 

W blasku słońca, z uśmiechem na ustach uczniowie, nauczyciele i przybyli na uroczystość rodzice z radością pożegnali rok szkolny i powitali wakacje.