Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

Zobacz+r%F3wnie%BF
panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wszystko i dla wszystkich / Kultura i Rozrywka / Sadzenie Dębu Papieskiego

Sadzenie Dębu Papieskiego

 

W dniu 01-04-2015 roku tj. w Wielką Środę nasi mieszkańcy, a w szczególności przedstawiciele samorządu, sołectw i inne organizacje działające w naszej Gminie uczestniczyły w niezwykłych wydarzeniach tego szczególnego tygodnia. Uroczystości w tym dniu rozpoczęły się od odprawienia po raz pierwszy Drogi Krzyżowej ulicami Lanckorony. Pomimo, bardzo niekorzystnych warunków na placu przed kaplicą cmentarza zgromadziło się bardzo dużo mieszkańców Gminy Lanckorona oraz zaproszenonych Gości.  W trakcie Drogi Krzyżowej dziękowaliśmy i prosiliśmy o łaski potrzebne naszym mieszkańcom.

 

Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta – dziękczynna, po której nastąpiło uroczyste zasadzenie przy kościele wadowickiego dębu papieskiego, na pamiątkę 10 rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II. Dąb został poświęcony i zasadzony przez Wójta Gminy Lanckorona Tadeusza Łopatę i Przewodniczącego Rady Gminy Ryszarda Frączka przy udziale Gospodarza parafii księdza Jana Bobrka.

 

Pomimo, wiatru i chłodu mieszkańcy Gminy przemaszerowali na rynek i również tam utrwalono zarówno w sercu jak i w kamieniu  pamięć Jana Pawła II. Odmówiono modlitwę dziękczynną, odśpiewano pieśń  i poproszono o wstawiennictwo i łaskę.

 

Na zakończenie Wójt Gminy Lanckorona podziękował mieszkańcom i zaproszonym Gościom oraz wszystkim którzy swoim udziałem i pomocą uczcili tą uroczystość.

 


 

 


 

>> zdjęcia na PARAFIA.LANCKORONA.PL <<