Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wydarzenia / Akcja ODBLASKOWA SZKOŁA zakończona!!!

2015-11-10


Akcja ODBLASKOWA SZKOŁA zakończona!!!


Dnia 30.10.2015r. zakończyliśmy kolejna szkolną edycję akcji Odblaskowa Szkoła dniem odblasków i odblaskowym pochodem.

 

Na uroczystym apelu zebrały się wszystkie odblaskowe klasy szkoły podstawowej od „0” do VI. Było bardzo kolorowo – odblaskowo, gdyż wszyscy uczniowie zaopatrzeni zostali w odblaskowe kamizelki oraz inne elementy odblaskowe jak zawieszki, opaski.
                              
Najpierw najmłodsi mieli okazje podziwiać scenki sytuacyjne o zachowaniu na drodze przygotowane przez starszych kolegów z klas IV – VI pod bacznym okiem swoich wychowawców. Klasa IV z piosenką oraz wierszem zachęciła do noszenia odblasków w trakcie drogi do szkoły oraz jazdy na rowerze. Dzięki klasie V wiemy jak ważnym jest noszenie odblasków i jakie konsekwencje może powodować ich brak. Z piosenką na ustach klasa VI apelowała do najmłodszych o noszenie odblasków i rozwagę na drodze.
Następnie Pan Dyrektor wraz ze szkolnym koordynatorem akcji panią Barbarą Piwowar wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów.

 

W ramach VI edycji małopolskiego konkursu Odblaskowa Szkoła we wrześniu i październiku w naszej szkole organizowane były akcje promujące noszenie odblasków przez dzieci oraz zachęcające do działalności artystycznej uczniów.

 

Dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpiecznym na drodze w całym roku a zwłaszcza o zmroku”.
Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką, na formacie A3. Trudnego zadania wyboru najciekawszych prac podjęły się panie Irena Zguda – plastyk, oraz Barbara Piwowar - opiekun akcji w szkole. Przy ocenie prac brano pod uwagę zgodność pracy z tematem oraz ciekawy i wyrazisty sposób jego przedstawienia. Wpłynęło do nas wiele ciekawych prac.

 

Szczególnie aktywni artystycznie okazali się uczniowie klas młodszych.

 

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej
I miejsce: Patrycja Bogdał z kl. II
II miejsce: Nikola Dyrga oraz Ela Studnicka z kl. II
III miejsce: Kacper Florek i Leon Sułkowski z kl. I oraz Julia Janowska z kl.III
Wyróżnienia: Patrycja Kwartnik z kl.II oraz Amelia Gibas, Piotr Jagosz i Rafał Zaręba z kl.III

 

W kategorii PRZEDSZKOLAKA:
I miejsce: Jakub Dudek z kl.0A
II miejsce: Krystian Paluchowski z kl. 0A
III miejsce: Cecylia Bisping z kl. 0A
Wyróżnienia: Dominika Burdek, Krzyś Marszałek, Adam Marszałek, Adrian Paluchowski, Daniel Burdek, Dorota Bodnar.

 

Prace uczniów można podziwiać w naszej szkolnej odblaskowej galerii.
Nie mogłoby być Odblaskowej Szkoły bez konkursu z wiedzy o ruchu drogowym.
Poziom wiedzy o przepisach drogowych w klasach IV – VI sprawdzała Pani Anna Danek-Rzeszowska. W klasach I-III łamigłówki drogowe przygotowały Panie Wychowawczynie.

 

Wyniki „drogowych” zmagań, czyli konkursu wiedzy o ruchu drogowym przedstawiają się następująco:
W klasach młodszych największą liczbę punktów z testu wiedzy o ruchu drogowym zdobyli: Julia Janowska z kl. III oraz Kacper Plichta z klasy II. W klasie IV najlepszą wiedzą o ruchu drogowym wykazali się Natalia Ożóg i Sylwia Klasik. W klasie V najlepszy wynik uzyskał Szymon Florek. Zwycięzcą konkursu wiedzy o ruchu drogowym w klasie VI został Jakub Hudzik.

 

Zwycięscy otrzymali piękne dyplomy, gry edukacyjne Bezpieczna podróż”, odblaskowe zawieszki  i opaski oraz odblaskowe plecaczki. Nagrody zostały ufundowane przez  Spółdzielnię Uczniowską „Sklepuś” oraz jednego anonimowego sponsora, którym bardzo dziękujemy!

Po części oficjalnej i wręczeniu nagród uczniowie zebrali się przed szkołą by formować szyk. Z kolorowymi odblaskowymi transparentami oraz instrumentami, w odblaskowych strojach wyruszyliśmy w pochodzie ulicami Lanckorony. Uczniowie wykrzykiwali odblaskowe sloganki-rymowanki promując noszenie odblasków  - kolorowych pasków. Było odblaskowo, głośno i wesoło. Na koniec zawędrowaliśmy pod Urząd Gminy w Lanckoronie gdzie przywitał nas Pan Wójt i pochwałą zachęcał do noszenia odblasków.

 

W tym słonecznym odblaskowym dniu uczniowie świecili przykładem i kolejny raz pokazali że szkoła w Lanckoronie odblaski ma i o bezpieczeństwo na drodze dba!