Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wydarzenia / Paweł Twardosz wygrywa LOTOS Cup 2015 w kombinacji norweskiej

2015-01-28


Paweł Twardosz wygrywa LOTOS Cup 2015
w kombinacji norweskiej

 

Brat Ani Twardosz Mistrzyni z Lanckorony, Paweł, który trenuje kombinację norweską, wygrał właśnie ostatnią edycję zawodów LOTOS Cup 2015.

 

 

Biegi do kombinacji norweskiej na trasach w Istebnej-Kubalonki były ostatnim akcentem pierwszej edycji zawodów LOTOS Cup 2015.


Do walki o medale i dyplomy w sześciu kategoriach stanęło 68 polskich kombinatorów norweskich i jedna dziewczyna, to nie kto inny jak nasza Ania Twardosz.


Seniorzy i Juniorzy A mieli do pokonania dystans 10 kilometrów, Juniorzy B – 7,5 kilometra, Juniorzy C i D startowali w biegu na 5 kilometrów, a najmłodsi Juniorzy E rywalizowali na 2,5 kilometra.

W kategorii Junior B wystartował Paweł Twardosz z Lanckorony, brat Ani.

W zawodach rozgrywanych w Szczyrku Paweł Twardosz potwierdził swoją dobrą formę, podobnie jak Ania reprezentuje on Parafialny Klub Sportowy  Olimpijczyk Gilowice.


W tych zawodach Paweł najpierw poszybował najdalej: na odległość 97 metrów, a następnie w świetnym tempie pokonał 7,5-kilometrową trasę i wygrał te zawody. Drugi Paweł Chyc (TS Wisła Zakopane) stracił do niego 36 sekund, a trzeci Daniel Mąka (LKS Poroniec Poronin) minutę i 37 sekund.

 

Warunki na trasie były dzisiaj ciężkie: nie ma dużo śniegu, biegamy na cieniutkiej warstwie. Bardzo ciężko biega się na tej trasie gdy narty nie jadą, ale mimo wszystko z biegu jestem bardzo zadowolony – komentował po biegu Paweł Twardosz

Paweł Twardosz jest reprezentantem kadry Polski i systematycznie jest powoływany do ekipy juniorów Polski w kombinacji norweskiej.

 

Następne zawody LOTOS Cup 2015 odbędą się w dniach 5-7 lutego, zapewne o Pawle jak i o jego siostrze Ani usłyszymy nie raz wiele dobrego, podobnie jak za Anię tak i za Pawła trzymamy kciuki i życzymy im jak najlepszych wyników.

 

    >> Ania Twardosz Mistrzyni z Lanckorony

 

 

źródło strony:

http://naszakalwaria.pl