Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wydarzenia / Wycieczka do Tatrzańskiego Parku Narodowego w ramach innowacji pedagogicznej – „ Parki Narodowe źródłem wiedzy o środowisku naturalnym”

2014-11-13


Wycieczka do Tatrzańskiego Parku Narodowego

w ramach innowacji pedagogicznej –
„ Parki Narodowe źródłem wiedzy o środowisku naturalnym”.


W dniu 31.10.2014r. finaliści Gminnego Konkursu o Parkach Narodowych Małopolski wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uczestnikami   byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Jastrzębi, Zespołu Szkół w Skawinkach i Zespołu Szkół w Izdebniku,  a opiekunami organizatorki konkursu i zajęć dodatkowych p. Joanna Aadaszek, p. Ewa Markiewicz z Zespołu Szkół w Izdebniku. Dzięki nawiązaniu kontaktu z działem edukacji TPN uczniowie mogli bezpłatnie zwiedzić muzeum tatrzańskie na ul. Chałubińskiego w Zakopanem, podziwiając eksponaty flory i fauny, materiały historyczne oraz wziąć udział w grach edukacyjnych, traktujących o bezpieczeństwie w górach, prawidłowym zachowaniu się na szlakach. Sprawdzali też orientację w terenie dzięki mapom plastycznym. Dopełnieniem były filmy edukacyjne poświęcone ochronie TPN. Kolejnym punktem wycieczki była piesza wycieczka pod czujnym okiem przewodnika tatrzańskiego p. Tadeusza Ruska. Trasa wiodła od Kuźnic , szlakiem niebieskim do Hali Kondratowej. W czasie wędrówki mogliśmy cieszyć się piękną jesienno –zimową pogodą i podziwiać widoki Tatr.   Każdy przystanek był okazją do przypomnienia i poszerzenia wiedzy co czynił przewodnik i opiekunki. Po drodze odwiedziliśmy pustelnię  św. Brata Alberta i klasztor Sióstr Albertynek.  Kolejnym przystankiem było schronisko na Kalatówkach gdzie zjedliśmy posiłek i mogliśmy podziwiać piękną panoramę Tatr. Następnie trawersem Kalackiej Turni podeszliśmy na Polanę Kondratową do schroniska położonego na wysokości 1333 m.n.p.m. . Szlak był urozmaicony , pokonaliśmy kilka ostrych podejść. Przed schroniskiem , po krótkim odpoczynku dzieci wzięły udział w grupowym konkursie wiedzy, który dotyczył zjawisk pogodowych, piętrowego układu roślin, chronionych gatunków i krajobrazu wysokogórskiego w Tatrach. Karty pracy do konkursu opracowały organizatorki. Uczniowie rozwiązując konkursowe zadania korzystali z najlepszej pomocy dydaktycznej -  otaczającego ich krajobrazu. Najlepsza w konkursie okazała się Szkoła Podstawowa w Jastrzębi. Przewodnik dbając o nasze bezpieczeństwo sprowadził nas do Kuźnic inną, łagodniejszą trasą.  Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Krupówki gdzie dzieci mogły zakupić tradycyjne, góralskie sery.

 

Dużą satysfakcją dla organizatorek wycieczki był fakt , że większość dzieci, które brały w niej  udział po raz pierwszy zobaczyły Tatry.

 

Bezpłatny udział uczniów w wycieczce – nagrodzie, możliwy był dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Rad Rodziców z Zespołu Szkół w Izdebniku, Szkoły Podstawowej w Jastrzębi i Dyrektora Zespołu Szkół w Skawinkach. Organizatorki składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców i p. dyrektor Małgorzacie Chyczyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębi, Radzie Rodziców i p. dyrektor Agnieszce Pachoń z Zespołu Szkół w Izdebniku oraz p. dyrektor Annie Gibas z Zespołu Szkół w Skawinkach.

 

Organizatorzy wycieczki: Joanna Adaszek, Ewa Markiewicz.

  

 

Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer