Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wydarzenia / Już jest nowy Edukacyjny plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w Lanckoronie!

2014-10-01


Już jest nowy Edukacyjny plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w Lanckoronie!

 

Gmina Lanckorona przy Przedszkolu Samorządowym w Lanckoronie zrealizowała projekt, który ma  na celu „Rozwijanie aktywności społeczności lokalnej poprzez utworzenie edukacyjnego placu zabaw oraz organizację warsztatów ekologiczno – przyrodniczych”. Nowy Edukacyjny plac zabaw, dzielił się na trzy strefy, gdzie: pierwsza to „STREFA OGRODNIKA” w której w skład wchodzi ekologiczna uprawa warzyw, druga to „STREFA ZAPACHU” w której skład wchodzi ścieżka spacerowo edukacyjna z kompozycją ziół i kwiatów,  gdzie w wydzielonych miejscach pomiędzy alejkami do spacerowania są rabaty kwiatowe wraz z ziołami,  ścieżka będzie wykonana z kruszywa łamanego ponadto będzie spełniać funkcję  trasy dla pojazdów takich jak samochodziki dla dzieci oraz trzecia „STREFA SADOWNIKA” w której skład wchodzą drzewka owocowe.
Ponadto w ramach projektu zorganizowano  warsztaty ekologiczno – przyrodnicze w ramach których dzieci sadziły warzywa, lokalne kwiaty i zioła.
Celem warsztatów było zbliżenie dziecka do przyrody, ukształtowanie właściwego , opiekuńczego stosunku do roślin oraz doprowadzenie do zrozumienia środowiska i roli człowieka w przyrodzie. Nowy Edukacyjny plac  zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w Lanckoronie pozwoli nie tylko zdobyć informację jak dbać o środowisko ale pozwoli na naukę dzieci dwóch niezwykle ważnych cech: wrażliwości i odpowiedzialności.

 

Inwestycja został zrealizowana przez Gminę Lanckorona  w ramach działania Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu „Małe Projekty” za pośrednictwem Stowarzyszenia „Gościniec 4 Żywiołów”.