Nie masz poprawnie zainstalowanego odtwarzacza flash.
Zainstaluj ze strony http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

panel+u%BFytkownika
Nie jesteś zalogowany !!!
Nie masz konta
Zarejestruj się »


wyszukaj+na+stronie


  

 

 

PARTNERZY 


informacje+o+stronie
Liczba wizyt:
2 805 005

Ilość odsłon:
5 857 827

Ostatnia aktualizacja:
2016-03-03 08:35:08


0Valid HTML 4.01 Transitional

Wydarzenia / XIX BABIOGÓRSKI ZŁAZ SAMORZĄDOWCÓW

2014-09-02


Galeria zdjęć - XIX Złaz Samorządowców

ilość zdjęć: 51

I my tam byliśmy…
… na XIX Babiogórskim Złazie Samorządowców

 

Tradycyjne jak co roku w ostatnią sobotę sierpnia (30.08.2014 roku) odbył się Złaz Samorządowców. W tym roku gospodarzem złazu był Maków Podhalański. Głównym celem złazu było tworzenie wśród mieszkańców przyjaznej atmosfery i dobrosąsiedzkich stosunków, integracja społeczności lokalnej, poznawania pięknych zakątków przyrody Beskidu oraz promocja aktywnego spędzania czasu. W tym roku uczestnicy złazu spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim gdzie odbyła się msza święta w intencji mieszkańców gmin oraz uczestników. Następnie w korowodzie przemaszerowano na stadion sportowy MKS HALNIAK. Reprezentantami naszej gminy była liczna grupa z Izdebnika, Jastrzębi  oraz niewielka z Lanckorony. Na zjeździe byli m.in. Sołtysowie i zarazem Radni z Jastrzębi i Izdebnika, Rada z Gminy Lanckorona, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z rodzinami z Jastrzębi, Stowarzyszenie A-Kolada z Izdebnika oraz inni mieszkańcy naszej Gminy, którzy chcieli aktywnie i miło spędzić czas. Łącznie około 60 osób. Po wybraniu trasy rozpoczęliśmy wędrówkę z Jachówki. Trasa była trudna – na początku ciągle pod górkę, ale miłe towarzystwo, przyśpiewki i wspaniała ekipa powodowała że czas mijał bardzo szybko i raczej nikt nie narzekał. W połowie trasy  mieliśmy postój – chwilę odpoczęliśmy, opróżniliśmy torby ze swoich zakąsek, podglądnęliśmy Gminę Budzów, która w swoich czerwonych barwach z daleka na trasie wyglądała wspaniale. Z uśmiechami i radością  przywędrowaliśmy do Makowa, gdzie zostaliśmy  przywitani przez tamtejszy samorząd regionalnym trunkiem. Po uroczystej mszy świętej w barwnym korowodzie pomaszerowaliśmy na miejsce zabawy.

Nasza grupa jak każda gmina prezentowała się wspaniale. Z tłumu wyróżniały nas bordowe chusty, przyozdobione gałązki. W trakcie złazu każda gmina prezentowała swój potencjał zarówno wokalny jak i taneczny.  Wśród  gmin były m.in. oprócz Makowa Podhalańskiego, Gmina Koszarawa, Budzów, Stryszów, Stryszawa.  Oczywiście zdobyliśmy wiele dyplomów    i nagród uznania, m.in. za najmłodszego i najstarszego uczestnika, jedną z najliczniejszych rodzin, tańce, wyróżnienie za przyśpiewki, za uczestnictwo. W trakcie występów artystycznych, które również zaprezentował Pan Andrzej z naszej gminy (był super)  degustowaliśmy potrawy regionalne  m.in. zupę, ciasta, ciasteczka, ogórki kiszone, smalec     i nalewki. Po tańcach i swawolach  już nie pieszo ale autokarem przy dźwiękach naszych piosenek wróciliśmy późnym wieczorem do swoich domów.

I.K.

 


 

 


 

 


 

W 2014 roku na trasie XIX Międzynarodowego Złazu Samorządowego spotykamy się w Makowie Podhalańskim. Gmina Maków Podhalański swym zasięgiem obejmuje miasto Maków Podhalański oraz 6 sołectw: Białkę, Grzechynię, Kojszówkę, Juszczyn, Wieprzec i Żarnówkę. Jej tereny o powierzchni ok. 109 km2 (Beskid Żywiecki) oraz Pasmem Koskowej Góry (Beskid Makowski), przez które przebiegają liczne szlaki turystyczne.

 

Uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców gmin będących członkami Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich i uczestników złazu zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim.

 

Docelowym punktem spotkania będzie Ośrodek Usług Turystycznych „JAZY” w Makowie Podhalańskim, gdzie serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników na tradycyjny poczęstunek, występy zespołów, konkursy i zabawy.

 

Cel złazu:

Celem złazu jest tworzenie wśród wspólnoty samorządowej przyjaznej atmosfery, integracji społeczności lokalnej, mieszkającej po obydwu stronach granicy polsko-słowackiej, promowanie piękna górskich miejscowości oraz zachęcanie do uprawiania turystyki jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

 

Zespół Organizacyjny:

Komandor Złazu: Starszy Gazda SGB - Marek Listwan
Z-ca Komandora: Burmistrz Makowa Podhalańskiego - Paweł Sala
Dyrektor MBP w Makowie Podhalańskim - Halina Rejowska
Kapelan SGB - o. Tomasz Michalski
Proboszcz Parafii Maków Podhalański - ks. Tadeusz Różałowski
Sekretarz Gminy Maków Podhalański - Maria Czarniak
Sekretarz SGB - Maria Mazur

 

 

 

Do pobrania: